Feestelijkheden van 9 en 10 september in Doornik
Zaterdag 09/09/2023
Een Pontificale Dienst, geleid door Mgr Guy Harpigny, bisschop van Doornik, zal om 18 uur plaatsvinden in de Onze-Lieve-Vrouw-Kathedraal. Het Kathedraalkoor zal de « Missa canonica » van J. Brahms, de « Ave Maria » van Karl Jenkins evenals een werk van Haëndel interpreteren.
Op het einde van de dienst, rond 19.20 uur, worden de sleutels van de stad door de burgemeester van de stad Doornik overhandigd aan Mgr Harpigny.
Zondag 10/09/2023
Een Pontificale Dienst, geleid door Mgr Guy Harpigny, bisschop van Doornik, zal om 8.30 uur plaatsvinden in de Onze-Lieve-Vrouw-Kathedraal. Het Kathedraalkoor zal de « Messe pour Saint Séverin » van Michel Bouvard en het Salve Regina (gregoriaans) interpreteren.
De Grote Processie vertrekt om 10u.
Deze processie, die in 1092 werd ingesteld, wordt elk jaar herhaald om Onze-Lieve-Vrouw te danken omdat zij de stad van de pest verloste. 65 groepen, 1000 deelnemers, 15 muziekgroepen !
Bij terugkeer in de Kathedraal omstreeks 11.45 uur volgt de zegening met het Heilig Sacrament.
NB : bij regenweer wordt in de Kathedraal om 10.30 uur een viering gehouden.
Gedurende de processie, aanbidding van het Heilig Sacrament in de Kathedraal en in de St. Brixiuskerk.
Al het laatste nieuws is te vinden op de officiële website !
